15 lutego 2016 Udostępnij

Polacy coraz chętniej wypożyczają luksusowe samochody

Bardzo mało osób ma w swoim życiu taką okazję, by przejechać się luksusowym samochodem. Takie marki jak Ferrari. Lamborghini czy Aston Martin bardzo często są rezerwowane dla najbogatszych i nie ma się co dziwić. Podróżowanie takim autem to dla wielu osób prawdziwe marzenie, a co najciekawsze obecnie takie marzenie da się już w pewnym stopniu spełnić. Można bowiem zdecydować się na jedną z wypożyczalni, która takie drogie modele aut nam proponuje i taka wycieczka stanie się rzeczywiście możliwa. Koszt wypożyczenia najdroższych, sportowych aut będzie bardzo wysoki, ale mimo tego nie brakuje osób, które myślą o tym, by z takiej usługi skorzystać. Z jednej strony mamy osoby bogate, dla których nie ma z tym żadnego problemu, by po takie auto sięgnąć, gdy pojawi się taka potrzeba czy zachcianka. Z drugiej strony są również pasjonaci, którzy marzą o tym, by choć jednego dnia siąść za kierownicą takiego właśnie pojazdu i właśnie dlatego długi czas oszczędzają pieniądze, by stało się to możliwe. A trzeba zauważyć, że taka przyjemność jest bardzo kosztowana, ponieważ to nawet do 7 tysięcy złotych za dzień.

Osoby, które miały taką przyjemność by tego typu autem się przejechać starają się podkreślać, że sportowe auto przyciąga i po jednej próbie znów będziemy o takiej wycieczce wyjątkowym autem marzyli. Miejska wypożyczalnia samochodów ruszy w Warszawie Z aut luksusowych możemy się przenieść na świat samochodów miejskich kierując swoje zainteresowanie w stronę Warszawy. Okazuje się, że wypożyczalnia miejska rowerów sprawdziła się rzeczywiście doskonale i cieszy się ogromną popularnością. Ale to nie koniec, ponieważ już niedługo w Warszawie ma zacząć działać pierwsza miejska wypożyczalnia samochodów na godziny. Posiadanie swojego auta i poruszanie się po mieście to oczywiście obowiązki i niekiedy liczne problemy. Natomiast komunikacja miejska czy też jazda na rowerze również ma pewne ograniczenia i takie rozwiązanie nie zawsze dobrze się sprawdzi. Dlatego właśnie Warszawa poszła tropem innych dużych Europejskich miast i zdecydowała się wprowadzić wyjątkową usługę.

Pojawić się mają bowiem wypożyczalnie samochodów przygotowane na kształt wypożyczalni, w których wybrać mogliśmy rowery. Tutaj kierowca ma mieć możliwość zabrania aut z jednego parkingu, by po jakimś czasie oddać takie auto już w innej części miasta na kolejnym parkingu. Według pomysłodawców jest to doskonała propozycja, która sprawi, że na ulicach będzie mniej samochodów a jednocześnie ludzie nie będą musieli sami w takie nowe auta inwestować. Auta z wypożyczalni mają mieć możliwość poruszania się po buspasach oraz będą darmowo parkowały w centrum miasta. To rozwiązanie ma sprawić, że program będzie jeszcze lepiej odebrany przez mieszkańców i będą chcieli go wykorzystywać, W tym miejscu trzeba jednocześnie zaznaczyć, że wypożyczalnie w podobnej formie działają rzeczywiście na terenie wielu Europejskich miast.

Najczęściej w takich rozwiązaniach wprowadza się samochody, które mają mieć napęd elektryczny. W Warszawie jednak mówi się na tą chwilę raczej o klasycznych samochodach. Pomysł zakłada, że każdy kilometr będzie kosztował wypożyczającego 1 złoty. Pierwsza wypożyczalnia ma zacząć funkcjonować na początku wiosny 2016 roku. Darmowa wypożyczalnia samochodów dla studentów Nieco inna forma wypożyczalni aut przygotowana była dla studentów Politechniki Wrocławskiej, która wzorem uczelni włoskich skorzystała z programu Fiata i zaproponować swoim studentem możliwość wypożyczenia auta za darmo na jedną dobę. Przez okres kilku miesięcy studenci mogli korzystać z różnych opcji samochodów Fiat 500.

... Kliknij żeby zobaczyć blog o elektronicznych samochodach : https://ekologiczna-jazda.pl/

Roman Ambroz

Doradca do spraw wynajmu samochodów osobowych.