3 lutego 2016 Udostępnij

Moda na wypożyczanie aut dotarła do Polski

Coraz częściej zdarza się, że w czasie wyjazdów zagranicznych wypożyczamy auto, tak by dało się samemu zwiedzać okolice naszego miejsca pobytu. Wynajem samochodów w Europie Zachodniej obecnie to już nic dziwnego i jest to zabieg, z którego nie korzystają jedynie turyści, ale często także mieszkańcy tych regionów, którzy z jakiegoś powodu nie mają dostępu do swojego auta. Przy odrobinie szczęścia wypożyczenie auta może nas kosztować grosze, a otrzymamy samochód, który będzie dostępny do naszego użytku. Moda na wynajem powoli jest także zauważalna w naszym kraju i można spodziewać się, że w kolejnych latach będzie u nas coraz bardziej popularna. Zalety wynajmu samochodu Wypożyczalnia aut jest bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ nie potrzeba dużo czasu i możemy uzyskać interesujący nas model samochodu i od razu będzie można ruszyć w drogę. Praktycznie formalności będą tutaj minimalne. W wielu przypadkach może się tak zdarzyć, że nasze auto nie będzie akurat dostępne a jednak samochód będzie nam bardzo potrzebny. I właśnie w takiej sytuacji jak się wydaje idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wypożyczalni aut.

Na pewno wypożyczone auto będzie lepszym rozwiązaniem niż poruszanie się komunikacją publiczną, która nie daje nam takich możliwości. Jeśli sami prowadzimy samochód to decydujemy o poszczególnych postojach, możemy także sami wybierać, gdzie chcemy zajechać w jakich miejscach się chcemy pojawić, które zabytki chcemy oglądać. Przy komunikacji publicznej wszystko będzie wynikało z przygotowanego rozkładu jazdy. Rosnące zainteresowanie wynajmem aut wśród klientów biznesowych Widać wyraźnie, że także klienci firmowi coraz częściej interesują się ofertami przygotowywanymi przez wypożyczalnie aut. Takie rozwiązanie związane jest z wyjazdami na delegacje pracowników firmy, którzy potrzebują mobilności i dlatego wypożyczone auto będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. Takie osoby najczęściej potrzebują dodatkowo oczywiście także nowoczesnego systemu GPS, ponieważ w nowym mieście pracownik chce być mobilny, ale najczęściej miasta nie zna w związku z czym potrzebuje znać drogę. Do wynajmu samochodu osobę indywidualną może zmusić także sytuacja, która będzie polegała na tym, że braliśmy udział w jakimś wypadku i niestety nasze auto musi się znaleźć w warsztacie.

W takiej sytuacji jednak może się okazać, że będą takie sytuacje, w których auto rzeczywiście będzie nam potrzebne. Dlatego wtedy rozwiązaniem będzie szybkie wypożyczenie samochodu. Taka forma na pewno dobrze się sprawdzi w wielu sytuacjach. Wynajem samochodu – wygoda i oszczędność Panuje przekonanie, że wypożyczenie auta to kosztowne rozwiązanie. Obecnie jednak już tak nie jest. Rynek wypożyczalni bardzo mocno się rozwinął i dzięki temu istnieje na nim spora konkurencja. Firmy starają się więc mocno walczyć o klientów a w związku z tym pojawia się także kwestia związana z obniżaniem cen wynajmu auta. W tym momencie jest możliwość wynająć auto już za kilkadziesiąt złotych na dobę, a więc rzeczywiście będzie to świetne rozwiązanie dla tych, którzy auta potrzebują ale nie chcą ponosić wysokich kosztów. Te wszystkie czynniki oraz fakt, że wypożyczenie samochodu nie będzie bardzo drogie sprawiają, że wypożyczalnie aut mogą się obecnie bardzo dobrze rozwijać i maja szerokie możliwości, by przyciągać do siebie licznych klientów. Oprócz tego, że mają dostępne auta na wynajem to dodatkowo wiele tych firm posiada również możliwość wypożyczenia dodatkowego wyposażenia, co również w wielu sytuacjach sprawdzi się doskonale.

Hubert Góra

Analityk, bada wzrost wypożyczania samochodów w Polsce i na świecie.