12 lutego 2016 Udostępnij

Limuzyna potrzebna od zaraz, czyli wynajem krótkoterminowy aut premium

Okazuje się, że w ostatnim czasie wynajem krótkoterminowy staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej osób z niego korzysta. Pojawia się czasami potrzeba przewiezienia większej ilości osób czy też własne auto odmawia nam posłuszeństwa. Konieczność wypożyczenia samochodu nie zawsze wiąże się także z potrzebami jakie ma przedsiębiorstwo, które oczywiście chce być bardzo dobrze postrzegane przez klientów i kontrahentów. Jeśli udajemy się na jakieś firmowe spotkanie to na pewno wybór dobrego auta z wypożyczalni będzie tutaj budowało wizerunek. Przyjmuje się, że krótkoterminowe wypożyczenie samochodu to okres od doby do miesiąca. Zaletą korzystania z tych usług będzie również to, że większość działających obecnie firm posiada swoje biura rozsiane po terenie całej Europy. Dlatego nie ma większego problemu z tym, by auto wypożyczyć w jednym miejscu a zwrócić już w zupełnie innym zakątku Europy. Firmy, które wynajmują samochód obecnie mają w swojej dyspozycji już wiele najnowszych samochodów z różnych kategorii. We flotach jednak najczęściej spotkać można auta miejskie i kompaktowe vany czy pojazdy dostawcze. Klienci, którzy są bardziej wymagający i mają większe możliwości finansowe szukają czasami auta z wyższej półki.

Wypożyczalnie starają się podkreślać, że jeśli chodzi o auta premium to najczęściej wypożyczającymi są klienci biznesowi. Klient indywidualny raczej szuka auta bardziej ekonomicznego, za które będzie trzeba płacić mniej za każdą dobę a także takie auto będzie tańsze, gdy chodzi o eksploatacje i kupowanie paliwa. Jeśli już ktoś się decyduje na auto z klasy premium to będzie mu zależeć przede wszystkim na niezawodności oraz prestiżu. Coraz częściej takie auta przeznaczone są dla menadżerów z wyższego szczebla, którzy cenią sobie komfort jazdy. Firmy wynajmujące samochody premium jako auto zastępcze dla dyrektorów czy prezesów to także często spotykana sytucja. Przedsiębiorstwo posiada bardzo często wyłącznie kilka aut klasycznych czy dostawczych ale są sytuacje, gdy w firmie szykuje się jakieś specjalne wydarzenie. W takiej sytuacji wydaje się, że konieczne będzie właśnie wynajęcie luksusowego auta, by z lotniska zabrać kontrahenta takim właśnie pojazdem. W ten sposób da się robić dobre wrażenie na kontrahentach, szczególnie jeśli podejmiemy go limuzyną.

Oczywiście takie auta należą już do najlepszych dostępnych pojazdów i dlatego trzeba się liczyć z tym, że koszt ich wypożyczenia również będzie odpowiednio wyższy, ale nie jest tak wysoki jak niektórzy starają się powtarzać nie posiadając odpowiedniej wiedzy. Za dobre auto będzie można zapłacić nawet tylko około 100 złotych za dobę więcej niż w przypadku średniej klasy. Jeśli chodzi o wynajem krótkoterminowy samochodów premium to najczęściej będą się z tym wiązać pewne obostrzenia. Firmy rzadko powierzają takie auta kierowcom bez doświadczenia, dlatego wśród wymagań, które stawia się kierowcy najczęściej będzie posiadanie prawa jazdy przez minimum 3 lata oraz odpowiedni wiek. Droższe pojazdy też nie zawsze będą dostępne od ręki, dlatego warto wcześniej się dowiedzieć czy to auto, które będzie nam potrzebne w danym terminie w ogóle będzie dla nas dostępne. Jeśli spojrzy się na floty niektórych przedsiębiorstw zajmujących się wypożyczaniem samochodów właśnie pod kątem modeli premium to zobaczymy, że jest to taki rynek, który cały czas się rozwija i te oferty samochodów są coraz lepsze. Jeśli decydujemy się na wynajem krótkoterminowy musimy jednak w większości firm liczyć się z zapisem w regulaminie, który zakłada, że firma może nam w uzasadnionych okolicznościach podstawić auto z tej samej klasy, ale inny model niż ten, który chcieliśmy uzyskać.

Wiesław Budzioch

Właściciel salonu z samochodami luksusowymi.