10 lutego 2016 Udostępnij

Czy warto wypożyczyć samochód w Dubaju – wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dubaj bez wątpienia cieszy się cały czas rosnącą popularnością jako cel wyjazdów turystycznych, ale także tych o biznesowym charakterze. Coraz więcej przybyszy z Zachodu decyduje się podejmować tutaj pracę. Jest to największe miasto na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednocześnie to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miejsc na tamtych terenach. Międzynarodowy charakter miasta ma swoje odzwierciedlenie w tym, że mamy szerokie możliwości wybierania różnych usług, które znane są nam ze świata zachodniego. Pośród tych usług znajduje się wynajem samochodu, która to usługa świadczona jest tam przez znane na świecie firmy. Sieć drogowa na terenie Dubaju oraz okolic cały czas się rozwija a ceny wynajmu aut są wyjątkowo atrakcyjne więc to sprawia, że dla wielu odwiedzających właśnie samochód z wypożyczalni jest najlepszym rozwiązaniem i środkiem transportu na jaki się można decydować.

Wynajem samochodu w Dubaju – wady i zalety. Bez wątpienia koszt takiego wynajmu to podstawowa zaleta, o której trzeba tutaj powiedzieć. Tania jest usługa, ale jedno z najtańszych na świecie będzie także paliwo. Jeśli planujemy w czasie pobytu przemieszać się tylko w jednym mieście to może auto nie będzie potrzebne. Ale gdy chce się zwiedzić doskonale cała okolice miasta albo też wiele innych miejsc na terenie całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich to bardzo szybko może się okazać, że to właśnie samochód będzie dla nas najlepszym ze wszystkich możliwych rozwiązań i warto będzie z usług wypożyczalni korzystać. Jeśli chodzi o argumenty przeciwko wypożyczaniu samochodu to na pewno trzeba tutaj wspomnieć swoistość ruchu drogowego na terenie Dubaju. Mamy bardzo wiele dróg z licznymi pasami, z których będzie nam ciężko zjechać w momencie, gdy pomylimy drogę. Dlatego właśnie trzeba być szczególnie uważnym i przygotowanym do takiego wyjazdu, szczególnie, że niektóre elementy, które na drogach się pojawią nie będą nam pokazane przez system GPS. Poruszanie się po tych drogach będzie również trudne dlatego, że mamy na terenie Dubaju dość chaotyczny styl jazdy osób, które tam mieszkają. Przekraczanie prędkości czy też dziwne, nie spodziewane wydarzenia na drogach to codzienność i dlatego nigdy nie wiadomo jak mogą się zachować inni kierowcy.

Skutecznym rozwiązaniem może być trzymanie się prawej strony jezdni, ponieważ dzięki temu jak coś się wydarzy to łatwiej będzie nam zareagować. Na terenie tego kraju nie ma żadnej tolerancji dla prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Nawet minimalna jego obecność w wydychanym powietrzu może się skończyć osadzenie w areszcie. Trzeba liczyć się z tym, że policja jest tam szczególnie w tym zakresie uczulona, a przede wszystkim w okresie Ramadanu. Rent a car Dubaj –wypożycz tanio auto wyższej klasy. Ceny wypożyczenia auta w Dubaju to jak się wydaje najciekawszy aspekt korzystania z tych usług w tym mieście. O ile wszystko jest tam raczej drogie i wiele osób nazywa Dubaj złotym miastem to jednak koszt wynajmu auta, przy tych wszystkich dodatkach będzie tak naprawdę minimalny. Ceny najtańszych samochodów, które są do wynajęcia zaczynać się będą mniej więcej od około 50 złotych za dzień wynajmu małego auta miejskiego. Tego typu pojazd jednak po Dubaju nie będzie dobrym rozwiązanie, ponieważ trzeba się liczyć z tym, że panują tam bardzo wysokie temperatury. I dlatego raczej wybierajmy takie auto, które będzie się charakteryzowało bardzo wydajnym systemem klimatyzacji. To jak się wydaje kluczowy element, który musi być przez nas wzięty pod uwagę, jeśli wybieramy auto na wynajem.

Hubert Góra

Analityk, bada wzrost wypożyczania samochodów w Polsce i na świecie.